Πώληση frag leather coral toadstool

Κλειδωμένο
Nkkr
Posts in topic: 2
Δημοσιεύσεις: 17
Εγγραφή: Δευ 01 Ιούλ 2019, 18:37
Τοποθεσία: Αθήνα
Έχει βάλει Like: 0
Του έχουν βάλει Like: 3 times

Πώληση frag leather coral toadstool

Δημοσίευση από Nkkr » Παρ 21 Ιαν 2022, 01:05

Πωλείται μικρό frag leather coral toadstool (1cm). Η φωτογραφία τραβήχτηκε με κλειστό τον φωτισμό. Τιμή 10€ ,παραλαβή κέντρο Αθήνας.
Συνημμένα
100FF640-4735-4B3A-8FF3-8E0211CAD66A.jpeg



Άβαταρ μέλους
Tomas
Global Moderator
Posts in topic: 4
Δημοσιεύσεις: 1603
Εγγραφή: Κυρ 23 Δεκ 2018, 19:26
Τοποθεσία: Νικαια
Έχει βάλει Like: 139 times
Του έχουν βάλει Like: 683 times

Re: Πώληση frag leather coral toadstool

Δημοσίευση από Tomas » Παρ 21 Ιαν 2022, 15:34

Καλησπερα. Αν σ λειπει φιλε ενα δεκαρικο κ το χεις μεγαλη αναγκη αληθεια ελα να συναντηθουμε να στο δωσω κ χαρισμα!! Ειναι ντροπη αυτη η αγγελια....
Οι χρήστες που πάτησαν Like στον/ην Tomas για αυτή τη δημοσίευση:
panagelos (Παρ 21 Ιαν 2022, 20:58)
Thomas oikonomou

Nkkr
Posts in topic: 2
Δημοσιεύσεις: 17
Εγγραφή: Δευ 01 Ιούλ 2019, 18:37
Τοποθεσία: Αθήνα
Έχει βάλει Like: 0
Του έχουν βάλει Like: 3 times

Re: Πώληση frag leather coral toadstool

Δημοσίευση από Nkkr » Παρ 21 Ιαν 2022, 15:57

Καλησπέρα, δεν είναι θέμα οικονομικό. Είναι ένα κοράλλι που δεν βρίσκεις εύκολα στην αγορά. Το ανέβασα για κάποιον που θα το ήθελε με την τιμή να μην παίζει τόσο σημαντικό ρόλο. Νόμιζα ότι το συγκεκριμένο φόρουμ τόσα χρόνια έχει δημιουργηθεί για υποστήριξη του χόμπι, ανταλλαγή ιδεών και όχι για λογοκρισία.
Οι χρήστες που πάτησαν Like στον/ην Nkkr για αυτή τη δημοσίευση:
GreyDragonWorld (Σάβ 22 Ιαν 2022, 08:32)

Μακης68
Posts in topic: 1
Δημοσιεύσεις: 1578
Εγγραφή: Δευ 23 Απρ 2018, 06:28
Τοποθεσία: Κατω Ηλιουπολη
Mood:
Έχει βάλει Like: 650 times
Του έχουν βάλει Like: 356 times

Re: Πώληση frag leather coral toadstool

Δημοσίευση από Μακης68 » Παρ 21 Ιαν 2022, 18:36

Σιγά το κοράλλι ρε φίλε..... Άκου μέγεθος 1cm στα 10 ευρώ!!! Έλεος πια......!!!!
:fish4: love is in the air

Άβαταρ μέλους
Νίκος
Administrator
Posts in topic: 4
Δημοσιεύσεις: 9282
Εγγραφή: Δευ 12 Φεβ 2018, 00:33
Τοποθεσία: Πειραιάς
Έχει βάλει Like: 1832 times
Του έχουν βάλει Like: 2412 times

Re: Πώληση frag leather coral toadstool

Δημοσίευση από Νίκος » Παρ 21 Ιαν 2022, 20:10

Nkkr έγραψε:
Παρ 21 Ιαν 2022, 15:57
Καλησπέρα, δεν είναι θέμα οικονομικό. Είναι ένα κοράλλι που δεν βρίσκεις εύκολα στην αγορά. Το ανέβασα για κάποιον που θα το ήθελε με την τιμή να μην παίζει τόσο σημαντικό ρόλο. Νόμιζα ότι το συγκεκριμένο φόρουμ τόσα χρόνια έχει δημιουργηθεί για υποστήριξη του χόμπι, ανταλλαγή ιδεών και όχι για λογοκρισία.
Καλησπέρα φιλε μου!

θα μπορούσες να το κανεις ανταλλαγή και Οχι να το πουλήσεις με αυτο το σκεπτικό!

Φυσικά και η κοινότητα του AquariumLife.gr υποστηρίζει τον χομπίστα, τρανό παράδειγμα οι επανειλλημένες δωρεές κοραλλιών απο την τράπεζα κοραλλιών σε φίλους χομπίστες χωρις κανένα αντίτιμο!👌

Τα εύκολα, κοινά κοράλλια πρεπει να δίνονται δωρεάν!
Οι χρήστες που πάτησαν Like στον/ην Νίκος for the post (total 5):
GiannisFil (Παρ 21 Ιαν 2022, 20:14) • panagelos (Παρ 21 Ιαν 2022, 20:59) • alan boy (Σάβ 22 Ιαν 2022, 00:38) • Desmo (Κυρ 23 Ιαν 2022, 10:43) • golf (Τετ 26 Ιαν 2022, 17:10)

kosmas kleidas
Global Moderator
Posts in topic: 5
Δημοσιεύσεις: 1357
Εγγραφή: Κυρ 07 Απρ 2019, 12:27
Τοποθεσία: Λυκοβρυση Αττικη
Έχει βάλει Like: 751 times
Του έχουν βάλει Like: 370 times

Re: Πώληση frag leather coral toadstool

Δημοσίευση από kosmas kleidas » Παρ 21 Ιαν 2022, 20:17

Nkkr έγραψε:
Παρ 21 Ιαν 2022, 15:57
Καλησπέρα, δεν είναι θέμα οικονομικό. Είναι ένα κοράλλι που δεν βρίσκεις εύκολα στην αγορά. Το ανέβασα για κάποιον που θα το ήθελε με την τιμή να μην παίζει τόσο σημαντικό ρόλο. Νόμιζα ότι το συγκεκριμένο φόρουμ τόσα χρόνια έχει δημιουργηθεί για υποστήριξη του χόμπι, ανταλλαγή ιδεών και όχι για λογοκρισία.
Θα μου επιτρέψεις να σου πω πως λογοκρισία θα ήταν αν το φόρουμ έσβηνε την αγγελία!
Κάτι τέτοιο δεν έγινε άσχετα αν κατά την γνώμη μου θα έπρεπε!

Επίσης κατά την γνώμη μου αγγελίες σαν την συγκεκριμένη κάθε άλλο παρά βοηθούν στην πρόοδο του χόμπι...διότι αφενός ένας έμπειρος χομπίστας θα γελάσει ή θα νευριάσει...αφετέρου ένας νέος χομπίστας θα αγοράσει ένα τίποτα δίνοντας 10 ευρώ.

Θεωρώ κ γω ότι δεν υπάρχει λόγος ύπαρξης της συγκεκριμένης αγγελιας.... Εγω αν είχα ένα τέτοιο μικρό φραγκακι και δεν το ήθελα είτε θα το χάριζα σε κάποιον φίλο είτε σε κάποιον άγνωστο συνχομπιστα ή θα έκανα μια ανταλλαγή .....

Επειδή λοιπόν λάθη κ αστοχίες κάνουμε όλοι, καλό είναι καμιά φορά να τα παραδεχόμαστε και να τα αναγνωρίζουμε ...και να μην παραδιδουμε μαθήματα νοοτροπίας δεοντολογίας κλπ...
Οι χρήστες που πάτησαν Like στον/ην kosmas kleidas για αυτή τη δημοσίευση:
Τάκης (Παρ 21 Ιαν 2022, 21:33)
:fish4: Keep reefing

Άβαταρ μέλους
Tomas
Global Moderator
Posts in topic: 4
Δημοσιεύσεις: 1603
Εγγραφή: Κυρ 23 Δεκ 2018, 19:26
Τοποθεσία: Νικαια
Έχει βάλει Like: 139 times
Του έχουν βάλει Like: 683 times

Re: Πώληση frag leather coral toadstool

Δημοσίευση από Tomas » Παρ 21 Ιαν 2022, 20:31

Nkkr έγραψε:
Παρ 21 Ιαν 2022, 15:57
Καλησπέρα, δεν είναι θέμα οικονομικό. Είναι ένα κοράλλι που δεν βρίσκεις εύκολα στην αγορά. Το ανέβασα για κάποιον που θα το ήθελε με την τιμή να μην παίζει τόσο σημαντικό ρόλο. Νόμιζα ότι το συγκεκριμένο φόρουμ τόσα χρόνια έχει δημιουργηθεί για υποστήριξη του χόμπι, ανταλλαγή ιδεών και όχι για λογοκρισία.
Αυτο π λεει κ ο κοσμας, το φορουμ μας ειναι για να βοηθαει το χομπιστα. Καλη ωρα οταν ειχα ξεκινησει το χομπυ ειχα αγορασει απο καποιο παλικαρι ενα κομματακι ξενια για 10 ευρω.
Αφου εγινα μελος αυτης εδω της κοινοτητας.και αρχισα να μαθαινω τα 5 πραματακια π ξερω και με την βοηθεια των παιδιων εδω γεμισα κοραλλια που εκοβαν και μοιραζαν. Τοτε καθομουν κ σκεφτομουν την πρωτη μου αγορα κοραλλιου π ο αλλος ειχε για πεταμα και το αγορασα εγω. Και δεν μ ενοχλει τα 10 ευρω π δωσα αλλα ρε φιλε μου γτ ν αποθαρρύνεις εναν νεο χομπιστα για ενα εκατοστο κοραλλι εχει τα μαγαζια να φαει φαπες, οταν εχεις κατι π δες θες της συνομοταξιας αυτης χαρησε το και θ ανταμειφθεις κ συ. Χομπυ κανουμε δεν προσπαθουμε να βγαλουμε λεφτα απ αυτο.
Οι χρήστες που πάτησαν Like στον/ην Tomas for the post (total 2):
kosmas kleidas (Παρ 21 Ιαν 2022, 20:57) • alan boy (Σάβ 22 Ιαν 2022, 00:37)
Thomas oikonomou

Άβαταρ μέλους
GreyDragonWorld
Posts in topic: 5
Δημοσιεύσεις: 405
Εγγραφή: Κυρ 25 Απρ 2021, 11:46
Τοποθεσία: Λάμπρος στο Παλαιό Φάληρο
Mood:
Έχει βάλει Like: 152 times
Του έχουν βάλει Like: 81 times
Επικοινωνία:

Re: Πώληση frag leather coral toadstool

Δημοσίευση από GreyDragonWorld » Σάβ 22 Ιαν 2022, 08:34

πέσατε να το φάτε το παιδί! το σύνηθες και στην Ελλάδα και στο εξωτερικό, εδώ και δεκαετίες είναι να χρεώνεις κάτι λίγο για τα φτηνά φραγκ σου, και για τα ακριβά σου φραγκ κάτι παραπάνω. Πάντα κάτω από την μισή τημή του μαγαζιού. Το 10 το βρίσκω λογικό. Και αγόρασα ένα toadstool σε ακριβώς το ίδιο μέγεθος από αγγελία εδώ, πάλι 10€ και είμαι πολύ ικανοποιημένος και με την τιμή και με το ζωντανό

δεν είναι υποχρεωτικό όλοι να χαρίζουν τα φραγκ τους, σωστά; άλλαξε κάτι στους κανόνες; η "τράπεζα" έγινε ξαφνικά υποχρεωτική;
0% ανοχή στο bullying.
Είμαι career coach https://softskill.coach
Εκπαιδεύω ρεφλεξολόγους https://kere.gr
Προτιμώ τα μαλακά κοράλλια: viewtopic.php?f=98&t=3445
Facebook: https://fb.com/stravelakis

Άβαταρ μέλους
Νίκος
Administrator
Posts in topic: 4
Δημοσιεύσεις: 9282
Εγγραφή: Δευ 12 Φεβ 2018, 00:33
Τοποθεσία: Πειραιάς
Έχει βάλει Like: 1832 times
Του έχουν βάλει Like: 2412 times

Re: Πώληση frag leather coral toadstool

Δημοσίευση από Νίκος » Σάβ 22 Ιαν 2022, 09:02

GreyDragonWorld έγραψε:
Σάβ 22 Ιαν 2022, 08:34
πέσατε να το φάτε το παιδί! το σύνηθες και στην Ελλάδα και στο εξωτερικό, εδώ και δεκαετίες είναι να χρεώνεις κάτι λίγο για τα φτηνά φραγκ σου, και για τα ακριβά σου φραγκ κάτι παραπάνω. Πάντα κάτω από την μισή τημή του μαγαζιού. Το 10 το βρίσκω λογικό. Και αγόρασα ένα toadstool σε ακριβώς το ίδιο μέγεθος από αγγελία εδώ, πάλι 10€ και είμαι πολύ ικανοποιημένος και με την τιμή και με το ζωντανό

δεν είναι υποχρεωτικό όλοι να χαρίζουν τα φραγκ τους, σωστά; άλλαξε κάτι στους κανόνες; η "τράπεζα" έγινε ξαφνικά υποχρεωτική;

Το τι κανουν στο εξωτερικό ορισμένοι οπως και στην Ελλάδα οι αντίστοιχοι της ίδιας λογικής, δεν μας απασχολεί και δεν θα γίνουμε ποτε ίδιοι επειδή σε ορισμένους αρέσει να βγάζουν πενταροδεκάρες στην καμπούρα του νέου και οπως ειναι λογικό άβγαλτου χομπίστα!

Βέβαια επειδή ο θεος ειναι μεγάλος και μας βλεπει όλους, τα εύκολα κοράλλια που πουλούσαν σε τιμές καταστημάτων, τα ψαχνουν να τα αγοράσουν απο αλλους χομπίστες, σε αντιδιαστολή με χομπίστες της φιλοσοφίας μας, που την επόμενη μερα που θα ζητήσουν έχουν αποικίες δώρο και Οχι αγορασμένα φραγκακια!

Η αγγελία βαρεσε αρκετά στο μάτι απο την στιγμή που μεσα απο αυτόν τον χώρο έχουν δωθεί δωρεάν αντίστοιχα μητρικά κομματια του είδους εντελώς δωρεάν, επομένως καλυτερα να ειμαστε λιγο προσεκτικοί ολοι οταν ανεβάζουμε αγγελίες ή ποστ σε ομάδες στα σοσιαλ, καθώς το επίπεδο γνώσεων και φιλοσοφίας διαφέρουν κατα πολύ!👌

Άβαταρ μέλους
Tomas
Global Moderator
Posts in topic: 4
Δημοσιεύσεις: 1603
Εγγραφή: Κυρ 23 Δεκ 2018, 19:26
Τοποθεσία: Νικαια
Έχει βάλει Like: 139 times
Του έχουν βάλει Like: 683 times

Re: Πώληση frag leather coral toadstool

Δημοσίευση από Tomas » Σάβ 22 Ιαν 2022, 12:03

GreyDragonWorld έγραψε:
Σάβ 22 Ιαν 2022, 08:34
πέσατε να το φάτε το παιδί! το σύνηθες και στην Ελλάδα και στο εξωτερικό, εδώ και δεκαετίες είναι να χρεώνεις κάτι λίγο για τα φτηνά φραγκ σου, και για τα ακριβά σου φραγκ κάτι παραπάνω. Πάντα κάτω από την μισή τημή του μαγαζιού. Το 10 το βρίσκω λογικό. Και αγόρασα ένα toadstool σε ακριβώς το ίδιο μέγεθος από αγγελία εδώ, πάλι 10€ και είμαι πολύ ικανοποιημένος και με την τιμή και με το ζωντανό

δεν είναι υποχρεωτικό όλοι να χαρίζουν τα φραγκ τους, σωστά; άλλαξε κάτι στους κανόνες; η "τράπεζα" έγινε ξαφνικά υποχρεωτική;
Ρε λαμπρο 1 εκατοστο?? Μα 1 εκατοστο?? Δλδ ολη η αποικια ποσο εχει κανα δυο χιλιαδες ευρω??
Thomas oikonomou

Άβαταρ μέλους
GreyDragonWorld
Posts in topic: 5
Δημοσιεύσεις: 405
Εγγραφή: Κυρ 25 Απρ 2021, 11:46
Τοποθεσία: Λάμπρος στο Παλαιό Φάληρο
Mood:
Έχει βάλει Like: 152 times
Του έχουν βάλει Like: 81 times
Επικοινωνία:

Re: Πώληση frag leather coral toadstool

Δημοσίευση από GreyDragonWorld » Σάβ 22 Ιαν 2022, 12:47

μια μικρή toadstool 5-6 εκατοστά διάμετρο έχει 50-150€ στα μαγαζιά (πήρα μία από το aber). το 2000 υπάρχει... σπανιότατα... όχι σε toadstool βέβαια

εμένα μου φαίνεται παράξενο που πήρατε το παιδί από τα μούτρα επηδή δεν θέλει να χαρίσει κάτι (έτσι αντιμετοπίζουν τις αντίθετες απόψεις σε άλλα φόρουμ). Εμένα με ξέρετε εδώ μέσα, μου είναι εύκολο να χαρίσω, μου αρέσει.... αλλά με τίποτα δεν το θεωρώ ηθικά υποχρεωτικό. Και σίγουρα δεν είναι τυπικά υποχρεωτικό, η τράπεζα που λειτουργεί μόνο δωρεάν δεν είναι υποχρεωτική αυτή τη στιγμή.

Όλα αυτά τα λέω και επειδή με βλέπω να τσιμπάω μερικά ultra μανιτάρια(κτλ) από fauna marine, και όταν γεννοβολίσουν θα τα πουλήσω για να πάρω τα επόμενα ultra. Αν δεν το επιτρέπει η ομάδα, είτε σαν κανόνα, είτε σαν πρακτική, καλό είναι να το ξέρω.
0% ανοχή στο bullying.
Είμαι career coach https://softskill.coach
Εκπαιδεύω ρεφλεξολόγους https://kere.gr
Προτιμώ τα μαλακά κοράλλια: viewtopic.php?f=98&t=3445
Facebook: https://fb.com/stravelakis

mixalisdarras
Global Moderator
Posts in topic: 1
Δημοσιεύσεις: 2333
Εγγραφή: Σάβ 26 Μάιος 2018, 00:41
Τοποθεσία: Μαρούσι
Έχει βάλει Like: 320 times
Του έχουν βάλει Like: 532 times

Re: Πώληση frag leather coral toadstool

Δημοσίευση από mixalisdarras » Σάβ 22 Ιαν 2022, 13:39

GreyDragonWorld έγραψε:
Σάβ 22 Ιαν 2022, 12:47
μια μικρή toadstool 5-6 εκατοστά διάμετρο έχει 50-150€ στα μαγαζιά (πήρα μία από το aber). το 2000 υπάρχει... σπανιότατα... όχι σε toadstool βέβαια

εμένα μου φαίνεται παράξενο που πήρατε το παιδί από τα μούτρα επηδή δεν θέλει να χαρίσει κάτι (έτσι αντιμετοπίζουν τις αντίθετες απόψεις σε άλλα φόρουμ). Εμένα με ξέρετε εδώ μέσα, μου είναι εύκολο να χαρίσω, μου αρέσει.... αλλά με τίποτα δεν το θεωρώ ηθικά υποχρεωτικό. Και σίγουρα δεν είναι τυπικά υποχρεωτικό, η τράπεζα που λειτουργεί μόνο δωρεάν δεν είναι υποχρεωτική αυτή τη στιγμή.

Όλα αυτά τα λέω και επειδή με βλέπω να τσιμπάω μερικά ultra μανιτάρια(κτλ) από fauna marine, και όταν γεννοβολίσουν θα τα πουλήσω για να πάρω τα επόμενα ultra. Αν δεν το επιτρέπει η ομάδα, είτε σαν κανόνα, είτε σαν πρακτική, καλό είναι να το ξέρω.
Είπα να μην μιλήσω αλλά θα μιλήσω. Λάμπρο το έχουμε ξαναπεί σε τόσες συζητήσεις και σε τόσα άλλα θέματα δεν είπαμε να μην πουλήσει κάποιος κάτι ας το βάλει 100€ χαζός θα είναι ο άλλος αν το πάρει!! Το θέμα είναι ότι κατακρίναμε το γεγονός γτ είμαστε αντίθετοι με την τιμή που δεν αναλογεί στην ποσότητα του προϊόντος. Σαν χομπιστες πάντα μιλάμε και για να βοηθήσουμε τον νέο χομπιστα να μην πέφτει θύμα σε κάποιες λουμπες. Αν ειμασταν αντίθετοι στους κανόνες θα είχε διαγραφεί η αγγελία. Στο λέω πολύ ωμά για να καταλάβεις ούτε κάποιο θέμα προσωπικό έχουμε με το παιδί που αναιβασε την αγγελία!!

Άβαταρ μέλους
Tomas
Global Moderator
Posts in topic: 4
Δημοσιεύσεις: 1603
Εγγραφή: Κυρ 23 Δεκ 2018, 19:26
Τοποθεσία: Νικαια
Έχει βάλει Like: 139 times
Του έχουν βάλει Like: 683 times

Re: Πώληση frag leather coral toadstool

Δημοσίευση από Tomas » Σάβ 22 Ιαν 2022, 13:49

Ρε λαμπρο τι συγκρινεις τωρα??? Ενα απλο σαρκοφυτο με κατι π χεις αγορασει πολυ ακριβα?? Σαφως και θα μπορεις να το πουλησεις αν θες δεν ειμαι κατα στο να πουλησεις κατι! Αλλα μην τα ισοπεδωνουμε ολα. Για φαντασου εγω στη χαετο π σ στειλα π την οεταω στα σκουπιδια καθε βδομαδα να σ ζηταγα λεφτα δεν θα ταν μαλακια??
Thomas oikonomou

Άβαταρ μέλους
Gmarbel
Global Moderator
Posts in topic: 1
Δημοσιεύσεις: 698
Εγγραφή: Δευ 13 Αύγ 2018, 15:29
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Έχει βάλει Like: 168 times
Του έχουν βάλει Like: 201 times

Re: Πώληση frag leather coral toadstool

Δημοσίευση από Gmarbel » Σάβ 22 Ιαν 2022, 13:50

Γιατί δεν το κρατάς να μεγαλώσει λίγο...και το πουλάς μετά. Τόσο ενοχλητικό είναι να παραμείνει στον πυθμένα να πάρει τα πάνω του; 1 εκατοστό έχει πολύ περισσότερες πιθανότητες να χαθεί, ειδικά από κάποιον άπειρο, σε σχέση με ένα μεγαλύτερο κομμάτι που και ο αγοραστής θα το ευχαριστηθεί περισσότερο.

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

Οι χρήστες που πάτησαν Like στον/ην Gmarbel for the post (total 2):
GreyDragonWorld (Σάβ 22 Ιαν 2022, 14:04) • mixalisdarras (Σάβ 22 Ιαν 2022, 15:07)
Γιώργος :drinkingbuddies:

kosmas kleidas
Global Moderator
Posts in topic: 5
Δημοσιεύσεις: 1357
Εγγραφή: Κυρ 07 Απρ 2019, 12:27
Τοποθεσία: Λυκοβρυση Αττικη
Έχει βάλει Like: 751 times
Του έχουν βάλει Like: 370 times

Re: Πώληση frag leather coral toadstool

Δημοσίευση από kosmas kleidas » Σάβ 22 Ιαν 2022, 16:29

GreyDragonWorld έγραψε:
Σάβ 22 Ιαν 2022, 12:47
εμένα μου φαίνεται παράξενο που πήρατε το παιδί από τα μούτρα επηδή δεν θέλει να χαρίσει κάτι (έτσι αντιμετοπίζουν τις αντίθετες απόψεις σε άλλα φόρουμ). Εμένα με ξέρετε εδώ μέσα, μου είναι εύκολο να χαρίσω, μου αρέσει.... αλλά με τίποτα δεν το θεωρώ ηθικά υποχρεωτικό. Και σίγουρα δεν είναι τυπικά υποχρεωτικό, η τράπεζα που λειτουργεί μόνο δωρεάν δεν είναι υποχρεωτική αυτή τη στιγμή.
Όταν κάποιος παλεύει με φανταστικούς εχθρούς και προσπαθεί να επικαλεστεί ότι τάχα προστατεύει τους "αδύνατους", ενώ παράλληλα τσουβαλιαζει συμπεριφορές και τις ταυτίζει με άλλες οι οποίες ειναι απαράδεκτες....

Κινδυνεύει να αποδειχτεί γραφικός!

Αν βρεις κάπου σε όλα τα κομμεντς,κάποια έκφραση η οποία "υποχρεώνει "κάποιον να κάνει κάτι.... Τότε σου ζητώ συγγνώμη !
:fish4: Keep reefing

Άβαταρ μέλους
GreyDragonWorld
Posts in topic: 5
Δημοσιεύσεις: 405
Εγγραφή: Κυρ 25 Απρ 2021, 11:46
Τοποθεσία: Λάμπρος στο Παλαιό Φάληρο
Mood:
Έχει βάλει Like: 152 times
Του έχουν βάλει Like: 81 times
Επικοινωνία:

Re: Πώληση frag leather coral toadstool

Δημοσίευση από GreyDragonWorld » Δευ 24 Ιαν 2022, 11:19

νάτα και τα ad hominem...
0% ανοχή στο bullying.
Είμαι career coach https://softskill.coach
Εκπαιδεύω ρεφλεξολόγους https://kere.gr
Προτιμώ τα μαλακά κοράλλια: viewtopic.php?f=98&t=3445
Facebook: https://fb.com/stravelakis

kosmas kleidas
Global Moderator
Posts in topic: 5
Δημοσιεύσεις: 1357
Εγγραφή: Κυρ 07 Απρ 2019, 12:27
Τοποθεσία: Λυκοβρυση Αττικη
Έχει βάλει Like: 751 times
Του έχουν βάλει Like: 370 times

Re: Πώληση frag leather coral toadstool

Δημοσίευση από kosmas kleidas » Δευ 24 Ιαν 2022, 21:02

GreyDragonWorld έγραψε:
Δευ 24 Ιαν 2022, 11:19
νάτα και τα ad hominem...
δεν με εκπλήσσουν καθόλου πλεον οι δήθεν εκλεπτυσμένες εξυπνακιστηκες απαντήσεις σου με σκόρπιες ορολογίες (συνήθως στα αγγλικά ή τα λατινικά)... Ο σκοπος σου είναι περισσότερο να μπερδέψεις παρά να απαντήσεις... Οπότε δεν θα απαντήσω καν στο ad hominem :hahaha:

Αλλά ας πάμε στην ουσία που αποφεύγεις (νομίζοντας μάλιστα πως το κάνεις εντεχνως) ...

Σε παρακαλώ πολύ πες μου ποιος είπε πως το να χαρίζεις είναι ηθικά ή τυπικά υποχρεωτικό!

Να ξέρεις πως είμαι υπέρ σε κάθε μορφή ανυπακοης ,επανάστασης, αντίστασης ,αντίδρασης κτλπ κτλπ και πως απεχθάνομαι οποιαδήποτε μορφή επιβολής οποιασδήποτε γνώμης ,ιδέας κτλπ...

Επιτρεψε μου όμως να σου πω πως στην παρούσα φάση έχεις μπερδέψει την ελευθερία κάποιου να πουλάει ότι θέλει όσο θέλει με την πιθανή " εκμετάλλευση "κάποιου νέου άπειρου χομπίστα!
:fish4: Keep reefing

kosmas kleidas
Global Moderator
Posts in topic: 5
Δημοσιεύσεις: 1357
Εγγραφή: Κυρ 07 Απρ 2019, 12:27
Τοποθεσία: Λυκοβρυση Αττικη
Έχει βάλει Like: 751 times
Του έχουν βάλει Like: 370 times

Re: Πώληση frag leather coral toadstool

Δημοσίευση από kosmas kleidas » Δευ 24 Ιαν 2022, 21:09

Ή μήπως πρεπει να πουλήσω κ γω αυτά τα 2 κομματάκια παβονα (που έχουν σπάσει κ είναι στον αραγωνιτη εδώ κ ένα μήνα ) ένα 30ευρω επειδή είναι 3 εκ σύνολο?
Συνημμένα
IMG_20220124_210753_compress44.jpg
:fish4: Keep reefing

Άβαταρ μέλους
GreyDragonWorld
Posts in topic: 5
Δημοσιεύσεις: 405
Εγγραφή: Κυρ 25 Απρ 2021, 11:46
Τοποθεσία: Λάμπρος στο Παλαιό Φάληρο
Mood:
Έχει βάλει Like: 152 times
Του έχουν βάλει Like: 81 times
Επικοινωνία:

Re: Πώληση frag leather coral toadstool

Δημοσίευση από GreyDragonWorld » Δευ 24 Ιαν 2022, 23:03

οκ, αφού το ζητάς σηκώνω το γάντι...
το ad hominem είναι ένας τύπος ψευδοεπιχειρήματος. Κυρίως όταν δεν έχεις τι άλλο να πεις για τις πράξεις του άλλου, λες κάτι επιθετικό για τον ίδιο τον άλλον όπως το "κιδινευει να αποδειχτεί γραφικός". Περισσότερα: https://el.wikipedia.org/wiki/Ad_hominem

Η έρώτησή μου για την υποχρεωτικότητα δεν απαντήθικε ποτέ "δεν είναι υποχρεωτικό όλοι να χαρίζουν τα φραγκ τους, σωστά; άλλαξε κάτι στους κανόνες; η "τράπεζα" έγινε ξαφνικά υποχρεωτική;"

Η έκφρασή μου για την ηθική υποχρεωτικότητα έχει να κάνει με τα δικά μου κριτήρια, και απλά το πήρες το έκανες τούμπα τρις φορές και το μετέτρεψες στο ότι κατηγορώ άλλους ότι προσπαθούν να επιβάλουν ηθικούς κανόνες. Αυτό είπα "Εμένα με ξέρετε εδώ μέσα, μου είναι εύκολο να χαρίσω, μου αρέσει.... αλλά με τίποτα δεν το θεωρώ ηθικά υποχρεωτικό."

Και μετά ανέφερα ξανά την άποψή μου για την τυπική υποχρεοτικότητα που αφορά όλους εδώ μέσα "Και σίγουρα δεν είναι τυπικά υποχρεωτικό, η τράπεζα που λειτουργεί μόνο δωρεάν δεν είναι υποχρεωτική αυτή τη στιγμή."

Συγκεκριμένα κατηγόρισα την κριτική που ασήθικε απέναντι σε ένα νέο μέλος να θέσει όποια τιμή θέλει για όποιο ζωντανό θέλει.
Οι εκφρασεις που έχουν ειποθεί μέχρι στιγμής είναι:
--- για το οτι δοκιμάζει να χρεώσει οτιδίποτε: " Ειναι ντροπη αυτη η αγγελια...."
--- για την αναλογία τιμής και μεγέθους "Σιγά το κοράλλι ρε φίλε....." και "Έλεος πια......!!!!"
--- για το ότι πρέπει να ασκηθεί λογοκρισία (κατά βούληση, και όχι με βάση κανόνες που έχουν δεχτεί όλοι) " λογοκρισία θα ήταν αν το φόρουμ έσβηνε την αγγελία! Κάτι τέτοιο δεν έγινε άσχετα αν κατά την γνώμη μου θα έπρεπε!"
--- για την οποιαδίποτε, μη-δωρεάν διάθεση γράφτηκε "δεν θα γίνουμε ποτε ίδιοι επειδή σε ορισμένους αρέσει να βγάζουν πενταροδεκάρες στην καμπούρα του νέου" και "θα μπορούσες να το κανεις ανταλλαγή και Οχι να το πουλήσεις με αυτο το σκεπτικό!" και "Τα εύκολα, κοινά κοράλλια πρεπει να δίνονται δωρεάν!"
--- και τέλος το "έχουν δωθεί δωρεάν αντίστοιχα μητρικά κομματια του είδους εντελώς δωρεάν, επομένως καλυτερα να ειμαστε λιγο προσεκτικοί ολοι οταν ανεβάζουμε αγγελίες" που μας λέει ότι ενώ υπάρχει κατηγορία "πωληση", αυτή η κατηγορία δεν είναι για κοράλια, μόνο για ψάρια και άψυχα... κάτι που πρώτη φορά αναφαίρεται....

και αυτό μόνο σε έναν νέο. γιατί πριν μερικούς μήνες ένας παλιός πούλησε εδώ "Scolymia πορτοκαλι μπλε 150Ε -Lobophyllia 80E"

Εγώ ως νέος σου λέω ξεκάθαρα ότι αυτές οι συμπεριφορές ανοίκουν στο Aquazone, και όχι εδώ!
Και ξέρω πως ακούγεται, ο νέος, που δεν φορά ούτε μπλε, ούτε πράσινα, ούτε κόκκινα, να λέει τι περνάει εδώ για σωστή συμπεριφορά. Αλλά αν όλοι οι πράσινοι/μπλε/κόκκινοι συμμετέχουν ή σιωπούν σε αυτήν την επίθεση σε έναν νέο... τι διαφορά έχει το Aquarium life από το aquazone;

Και τα λέω αυτά ενώ ο diver είναι μου στείλει από την τράπεζα γαμάτο τζάμπα πακετάκι, και ξέρω ότι μπορεί να τον στενχωρέσω και να μην το στείλει (δεν το φατνάζομαι, αλλά μπορεί) και το λέω ως χομπίστας που δίνει τσάμπα ότι του περισσέυει. Και το λέω ως χομπίστας που θέλω να εκθρέψω γαμάτα ultra κοράλλια και να τα πουλήσω για να πάρω τα επόμενα ακόμα πιο ακριβά σούπερ ντούπερ και να τα πουλήσω και αυτά για να πάρω μοναδικά κοράλλια κτλ...
Το λέω ως χομπίστας που πιστεύει ότι το μέλλον του χόμπι μας είναι αυτό. Να πισθούν όλοι να φραγκάρουν και να εκτρέφουν για να μην βγαίνουν σχεδόν ποτέ κοράλλια από τον ωκεανό.

Αλλά το λέω και ως χομπίστας που καταλαβαίνει ότι αν θες να επιβληθείς στους άλλους το κάνεις με ένα από 2 τρόπους με πειθαρχεία ή υπακοή. Τον πείθεις για τις αρχές σου για να "πειθ-αρχίσει", ή του επιβάλεις γραπτούς κανόνες χωρίς αναδρομική ισχύ για να "υπακούσει".

Όλα αυτά που απαρίθμισα παραπάνω είναι ξεκάθαρα ούτε απόπειρα έγινε να πείσει κάποιος , ούτε κανόνες εκπεφρασμένοι υπάρχουν.

Αν τώρα είχαμε κανόνες πάλι δεν θα δεχόμουν με σκημένο το κεφάλι όλα αυτά....... το μόνο δικαίωμα που έχουν οι πράσινοι/μπλε/κόκκινοι είναι να διαγράψουν ένα ποστ... όχι να συμπεριφέρονται σαν moderators του aquazone.
Αν θέλαμε να πείσουμε τον Νικκρ να το δώσει δωρεάν πιστεύατε ότι δεν θα μπορούσαμε;;;;;;;; Να του δείξουμε πόσα περισσότερα από τα 10€ έχει να κερδίσει αν συμμετέχει στην τράπεζα; να του εξηγίσουμε την σημασία της αλληλεγγύης; να του μιλήσουμε για το πόσο πιο σημαντικό είναι όταν θες να χρεώσεις κάτι για το frag σου να έχεις φωτό της μητρικής, και φωτό του frag με τα polyps extended; και ίσως μεγαλύτερο φραγκ;

Αν θέλουμε να μην μιάζουμε στους moderators του Aquazone, μπορούμε!
0% ανοχή στο bullying.
Είμαι career coach https://softskill.coach
Εκπαιδεύω ρεφλεξολόγους https://kere.gr
Προτιμώ τα μαλακά κοράλλια: viewtopic.php?f=98&t=3445
Facebook: https://fb.com/stravelakis

kosmas kleidas
Global Moderator
Posts in topic: 5
Δημοσιεύσεις: 1357
Εγγραφή: Κυρ 07 Απρ 2019, 12:27
Τοποθεσία: Λυκοβρυση Αττικη
Έχει βάλει Like: 751 times
Του έχουν βάλει Like: 370 times

Re: Πώληση frag leather coral toadstool

Δημοσίευση από kosmas kleidas » Τρί 25 Ιαν 2022, 10:31

GreyDragonWorld έγραψε:
Δευ 24 Ιαν 2022, 23:03
οκ, αφού το ζητάς σηκώνω το γάντι...
χαίρομαι πάρα πολύ που μπαίνεις σε αυτήν την διαδικασία διότι εκτιθεσαι ακόμα περισσότερο κ ενισχύεις τα γραφόμενα μου!
το ad hominem είναι ένας τύπος ψευδοεπιχειρήματος. Κυρίως όταν δεν έχεις τι άλλο να πεις για τις πράξεις του άλλου, λες κάτι επιθετικό για τον ίδιο τον άλλον όπως το "κιδινευει να αποδειχτεί γραφικός". Περισσότερα: https://el.wikipedia.org/wiki/Ad_hominem

αρχικά δεν ζήτησα να μου διδάξεις τι σημαίνει αλλά αν αυτό σε κάνει να νιώθεις ανωτερότητα πάω πάσο.
Γράφω πως δεν θα μπω στην διαδικασία να απαντήσω διότι η αναφορά σου στο ad hominem στερείται αιτιολόγησης διότι δεν κάνω καμιά επίθεση εις βάρος σου, ως προς εσένα σαν άτομο αλλά κάνω επίθεση στις τακτικές σου οι οποίες έχουν άμεση σχέση με το χόμπι αλλά και την συμπεριφορά σου στην κοινότητα!


Η έρώτησή μου για την υποχρεωτικότητα δεν απαντήθικε ποτέ "δεν είναι υποχρεωτικό όλοι να χαρίζουν τα φραγκ τους, σωστά; άλλαξε κάτι στους κανόνες; η "τράπεζα" έγινε ξαφνικά υποχρεωτική;"
μερικές φορές οι ερωτήσεις που υποβάλει καποιος τον συνομιλητή του αποσκοπούν στο να αποπροσανατολίσουν....κ θα σου δώσω ένα παράδειγμα:καταδικάζουμε την βία από όπου κ αν προέρχεται?
(ας πούμε ) Ναι

Αν κάποιος επιχειρήσει να να σου κάνει κακό θα τον χτυπήσεις? Πάλι ναι...

Δεν είπαμε ψέματα στην προηγούμενη ερώτηση απλά δεν ήταν ολοκληρωμένη!!! Ήταν γενικευμένη!
Οι γενικεύσεις κ το τσουβαλιασμα λαμπρό είναι φασιστικα εργαλεία!
Άρα λοιπόν ,αν κακ το ερώτημα έχει απαντηθεί αρκετές φορές λέγοντας σου πως κανείς δεν είναι εναντίον των πωλήσεων όταν αυτές διέπονται από στοιχειώδεις κανόνες στο ξανά λέω για μια ακόμα φορά δεν επιβάλλεται το χάρισμα ούτε απαγορεύονται οι πωλήσεις !!!!
Όμως όλοι κρίνονται κ έχουν ριακιωμα να υπερασπιστούν τις επιλογές τους άρα λοιπόν σου καταρριοτω κ τον αστείο μύθο της λογοκρισίας


Η έκφρασή μου για την ηθική υποχρεωτικότητα έχει να κάνει με τα δικά μου κριτήρια, και απλά το πήρες το έκανες τούμπα τρις φορές και το μετέτρεψες στο ότι κατηγορώ άλλους ότι προσπαθούν να επιβάλουν ηθικούς κανόνες. Αυτό είπα "Εμένα με ξέρετε εδώ μέσα, μου είναι εύκολο να χαρίσω, μου αρέσει.... αλλά με τίποτα δεν το θεωρώ ηθικά υποχρεωτικό."
εγώ προσωπικά δεν σε ξέρω λαμπρο, κ δεν δέχομαι το επιχείρημα σου,ίσα ίσα έχω ενδείξεις πως δεν λειτουργείς αφιλοκερδώς για το χόμπι κ την κοινοτητα!
Να ξέρεις πως τίποτα δεν περάσει απαρατηρητο ! Ούτε η αβάντα που κάνεις σε ένα συγκεκριμένο μαγαζί ούτε το σάιτ με συνδρομή που ήθελες να φτιάξεις κλπ κλπ...


Και μετά ανέφερα ξανά την άποψή μου για την τυπική υποχρεοτικότητα που αφορά όλους εδώ μέσα "Και σίγουρα δεν είναι τυπικά υποχρεωτικό, η τράπεζα που λειτουργεί μόνο δωρεάν δεν είναι υποχρεωτική αυτή τη στιγμή."

Συγκεκριμένα κατηγόρισα την κριτική που ασήθικε απέναντι σε ένα νέο μέλος να θέσει όποια τιμή θέλει για όποιο ζωντανό θέλει.
Οι εκφρασεις που έχουν ειποθεί μέχρι στιγμής είναι:
--- για το οτι δοκιμάζει να χρεώσει οτιδίποτε: " Ειναι ντροπη αυτη η αγγελια...."
--- για την αναλογία τιμής και μεγέθους "Σιγά το κοράλλι ρε φίλε....." και "Έλεος πια......!!!!"
--- για το ότι πρέπει να ασκηθεί λογοκρισία (κατά βούληση, και όχι με βάση κανόνες που έχουν δεχτεί όλοι) " λογοκρισία θα ήταν αν το φόρουμ έσβηνε την αγγελία! Κάτι τέτοιο δεν έγινε άσχετα αν κατά την γνώμη μου θα έπρεπε!"
--- για την οποιαδίποτε, μη-δωρεάν διάθεση γράφτηκε "δεν θα γίνουμε ποτε ίδιοι επειδή σε ορισμένους αρέσει να βγάζουν πενταροδεκάρες στην καμπούρα του νέου" και "θα μπορούσες να το κανεις ανταλλαγή και Οχι να το πουλήσεις με αυτο το σκεπτικό!" και "Τα εύκολα, κοινά κοράλλια πρεπει να δίνονται δωρεάν!"
--- και τέλος το "έχουν δωθεί δωρεάν αντίστοιχα μητρικά κομματια του είδους εντελώς δωρεάν, επομένως καλυτερα να ειμαστε λιγο προσεκτικοί ολοι οταν ανεβάζουμε αγγελίες" που μας λέει ότι ενώ υπάρχει κατηγορία "πωληση", αυτή η κατηγορία δεν είναι για κοράλια, μόνο για ψάρια και άψυχα... κάτι που πρώτη φορά αναφαίρεται....

και αυτό μόνο σε έναν νέο. γιατί πριν μερικούς μήνες ένας παλιός πούλησε εδώ "Scolymia πορτοκαλι μπλε 150Ε -Lobophyllia 80E"

Εγώ ως νέος σου λέω ξεκάθαρα ότι αυτές οι συμπεριφορές ανοίκουν στο Aquazone, και όχι εδώ!
Και ξέρω πως ακούγεται, ο νέος, που δεν φορά ούτε μπλε, ούτε πράσινα, ούτε κόκκινα, να λέει τι περνάει εδώ για σωστή συμπεριφορά. Αλλά αν όλοι οι πράσινοι/μπλε/κόκκινοι συμμετέχουν ή σιωπούν σε αυτήν την επίθεση σε έναν νέο... τι διαφορά έχει το Aquarium life από το aquazone;
κοίταξε όσες φορές και αν κραξεις το az δεν θα καταφέρεις να γίνεις πιο αρεστός στα μάτια μου ,ίσα ίσα που αυτή η τακτική είναι εντελώς παιδιάστικη!
Το τι κάνει το az δεν αφορά ούτε εμένα ούτε το φόρουμ μας. Οπότε κρατά το κουτσομπολιό εκτός συζήτησης και προσπάθησε να μιλάς επί της ουσίας και να αναφέρεις μόνο άτομα τα οποία μπορούν να σου παντησουν!


Και τα λέω αυτά ενώ ο diver είναι μου στείλει από την τράπεζα γαμάτο τζάμπα πακετάκι, και ξέρω ότι μπορεί να τον στενχωρέσω και να μην το στείλει (δεν το φατνάζομαι, αλλά μπορεί) και το λέω ως χομπίστας που δίνει τσάμπα ότι του περισσέυει. Και το λέω ως χομπίστας που θέλω να εκθρέψω γαμάτα ultra κοράλλια και να τα πουλήσω για να πάρω τα επόμενα ακόμα πιο ακριβά σούπερ ντούπερ και να τα πουλήσω και αυτά για να πάρω μοναδικά κοράλλια κτλ...
Το λέω ως χομπίστας που πιστεύει ότι το μέλλον του χόμπι μας είναι αυτό. Να πισθούν όλοι να φραγκάρουν και να εκτρέφουν για να μην βγαίνουν σχεδόν ποτέ κοράλλια από τον ωκεανό.
ο Γιάννης εννοείται θα κάνει ότι γουστάρει αν κ εγώ δεν θα σου έστελνα διότι πλέον πιο πολύ από ποτέ αμφιβάλω για τις προθέσεις σου κ τις τακτικές σου

Αλλά το λέω και ως χομπίστας που καταλαβαίνει ότι αν θες να επιβληθείς στους άλλους το κάνεις με ένα από 2 τρόπους με πειθαρχεία ή υπακοή. Τον πείθεις για τις αρχές σου για να "πειθ-αρχίσει", ή του επιβάλεις γραπτούς κανόνες χωρίς αναδρομική ισχύ για να "υπακούσει".

Όλα αυτά που απαρίθμισα παραπάνω είναι ξεκάθαρα ούτε απόπειρα έγινε να πείσει κάποιος , ούτε κανόνες εκπεφρασμένοι υπάρχουν.
όταν λες ξεκάθαρα ,αυτό αποτελεί δίκης ου προσωπική κρίση ...και θα σου πρότεινα όταν βγάζεις συμπεράσματα να αναφέρεις ότι είναι δικά σου και να μην τα παρουσιάζεις ως αντικειμενικά!

Αν τώρα είχαμε κανόνες πάλι δεν θα δεχόμουν με σκημένο το κεφάλι όλα αυτά....... το μόνο δικαίωμα που έχουν οι πράσινοι/μπλε/κόκκινοι είναι να διαγράψουν ένα ποστ... όχι να συμπεριφέρονται σαν moderators του aquazone.
Αν θέλαμε να πείσουμε τον Νικκρ να το δώσει δωρεάν πιστεύατε ότι δεν θα μπορούσαμε;;;;;;;; Να του δείξουμε πόσα περισσότερα από τα 10€ έχει να κερδίσει αν συμμετέχει στην τράπεζα; να του εξηγίσουμε την σημασία της αλληλεγγύης; να του μιλήσουμε για το πόσο πιο σημαντικό είναι όταν θες να χρεώσεις κάτι για το frag σου να έχεις φωτό της μητρικής, και φωτό του frag με τα polyps extended; και ίσως μεγαλύτερο φραγκ;



Αν θέλουμε να μην μιάζουμε στους moderators του Aquazone, μπορούμε!
μπορείς αν θέλεις να εκδόσεις ένα εγχειρίδιο καλής συμπεριφοράς για τους μοδ...θα το εκτιμούσα πολύ!




Για μένα το θέμα τελείωσε εδώ και δεν θα επανέλθω για να αντιπαρατεθω με κανέναν επίδοξο Ρομπέν των χομπιστων ....

Υγ. οτιδηποτε δεν έχω απαντήσει -σχολιάσει τα θεωρώ σαχλαμάρες αστεία ΥΠΟΚΡΙΤΙΚΆ κ ανάξια λόγου!
:fish4: Keep reefing

Άβαταρ μέλους
Νίκος
Administrator
Posts in topic: 4
Δημοσιεύσεις: 9282
Εγγραφή: Δευ 12 Φεβ 2018, 00:33
Τοποθεσία: Πειραιάς
Έχει βάλει Like: 1832 times
Του έχουν βάλει Like: 2412 times

Re: Πώληση frag leather coral toadstool

Δημοσίευση από Νίκος » Τρί 25 Ιαν 2022, 11:16

Θα παρακαλούσα να μην αναφερόσαστε σε φόρουμ ή ομάδες που δεν έχουν σχέση στο θεμα συζητήσεις και δεν μπορούν επίσης να απαντήσουν!

Δεν έχουμε στρατόπεδα, ούτε κυνηγάμε εχθρούς, δεν αρμόζει στην φιλοσοφία της κοινότητας μας, επομένως να εχουμε την προσοχή μας στα γραφόμενα μας!👌

Άβαταρ μέλους
GreyDragonWorld
Posts in topic: 5
Δημοσιεύσεις: 405
Εγγραφή: Κυρ 25 Απρ 2021, 11:46
Τοποθεσία: Λάμπρος στο Παλαιό Φάληρο
Mood:
Έχει βάλει Like: 152 times
Του έχουν βάλει Like: 81 times
Επικοινωνία:

Re: Πώληση frag leather coral toadstool

Δημοσίευση από GreyDragonWorld » Τρί 25 Ιαν 2022, 11:37

Νίκο μου η κριτική δεν είναι για τους mods του ΑΖ, είναι για τους εδώ.
Και αν δεν υπάρξει κάποια αλλαγή στο πώς μας συμπεριφέρονται οι εδώ mods, ούτε καν μετά από αυτήν την .... "απάντηση" που πήρα τότε ποτέ δεν πρόκειται να αλλάξει κάτι, και οι καλές σου προθέσεις θα βρίσκουν πάντα τοίχο την μη-φιλοξενη θέση του εδώ φόρουμ στις διαφορετικές απόψεις.
"Ίσως" οι ανάγκη μου για ευγένεια και πλουραλισμό είναι εξωπραγματικές για τους Έλληνες ενυδρειαδες που έχουν την θέληση για χρώμα στα φόρουμ.

Μάλλον πρέπει να συμβιβαστώ και σε αυτό το θέμα....
0% ανοχή στο bullying.
Είμαι career coach https://softskill.coach
Εκπαιδεύω ρεφλεξολόγους https://kere.gr
Προτιμώ τα μαλακά κοράλλια: viewtopic.php?f=98&t=3445
Facebook: https://fb.com/stravelakis

Άβαταρ μέλους
Νίκος
Administrator
Posts in topic: 4
Δημοσιεύσεις: 9282
Εγγραφή: Δευ 12 Φεβ 2018, 00:33
Τοποθεσία: Πειραιάς
Έχει βάλει Like: 1832 times
Του έχουν βάλει Like: 2412 times

Re: Πώληση frag leather coral toadstool

Δημοσίευση από Νίκος » Τρί 25 Ιαν 2022, 12:37

Λοιπόν τα γράφω τελευταία φορά και ελπίζω να γίνω κατανοητός απο όλους!

Η τράπεζα με την σύσταση λειτουργίας της ειναι δομημένη με γνώμονα την ανιδιοτέλεια του χομπίστα, βασιζόμενη στις δωρεές χωρις ανταλλάγματα!

Το φόρουμ μας οπως και όλη η κοινότητα μας, ήταν, ειναι και θα παραμείνει ανεξάρτητη απο καταστήματα, θα επικροτούμε το σωστο, και θα σχολιάζουμε το αρνητικό, οπως συμβαίνει σε όλες τις δημοκρατικές χώρες, χωρις παρωπίδες και μικρο συμφέροντα και αυτο ειναι προς όφελος όλων μας!

Τις αγγελίες των μελών επίσης θα τις σχολιάζουμε, οταν βλέπουμε τεράστιες αποκλίσεις τιμών, οπως και οταν βλέπουμε φυσιολογικές, επομένως όσοι επίδοξοι και μη ψευτοεμποροι-χομπίστες ονειρεύονται τζάμπα διαφήμιση στην κοινότητα μας, να γνωρίζουν οτι θα υπάρχει πάντα ο αντίλογος του σωστού!👌
Οι χρήστες που πάτησαν Like στον/ην Νίκος για αυτή τη δημοσίευση:
Karlos (Σάβ 05 Φεβ 2022, 21:39)

Κλειδωμένο

Επιστροφή στο “Πώληση”