Προτάσεις προς Coders ?

Ότι αφορά τη λειτουργία του φόρουμ
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Georgeps
Posts in topic: 2
Δημοσιεύσεις: 94
Εγγραφή: Δευ 14 Μάιος 2018, 21:59
Τοποθεσία: Γαλάτσι
Mood:
Έχει βάλει Like: 5 times
Του έχουν βάλει Like: 6 times

Προτάσεις προς Coders ?

Δημοσίευση από Georgeps » Πέμ 17 Μάιος 2018, 03:12

Καλησπέρα ήθελα να προτείνω 2 πραγματάκια τα οποία τα χρησιμοποιω σε άλλα φόρουμ,με βολεύουν προσωπικα,και θα θελα να τα εβλεπα και εδώ.

1) Πολλαπλή παράθεση μηνυμάτων.
Ετυχε σήμερα να ηθελα να κάνω παράθεση 3 μηνυμάτων σε μία απάντηση που ήθελα να κάνω και επρεπε αφού πατήσω στο πρώτο μήνυμα για παράθεση, να επρεπε να ανοίξω το ίδιο μου νήμα 2-3 φορές.
Τελικά ήταν γκάφα μου αφού δεν είχα δεί το κουμπί παράθεσης κάτω από το κείμενο που εγγραφα.
Μήπως θα βόλευε λοιπόν να μπεί ενα κουμπί για πολλαπλή παράθεση και να μαρκάρουμε ποια μηνύματα θέλουμε να παραθέσουμε, να βγαίνει ενα dialog που να μας λέει πόσα έχουμε επιλεξει (πχ Παράθεση 2 μηνυμάτων) και αφου επιλέξουμε όσα θέλουμε να πατάμε στο παραθυράκι και να μας τα κάνει μόνο του παράθεση?

2) θα βόλευε επίσης στα Συνημμενα να σε ενημέρωνε το μέγεθος του αρχείου που δέχεται να ανέβει.


Καμία αλλαγή δεν είναι απαραίτητη, απλά θα μας κάναν τη πλοήγηση λίγο πιο εύκολη.


"be kind to each other"

Άβαταρ μέλους
Panos Safarikas
Posts in topic: 3
Δημοσιεύσεις: 1422
Εγγραφή: Παρ 09 Φεβ 2018, 23:37
Τοποθεσία: Ιωάννινα
Mood:
Έχει βάλει Like: 0
Του έχουν βάλει Like: 13 times

Re: Προτάσεις προς Coders ?

Δημοσίευση από Panos Safarikas » Πέμ 17 Μάιος 2018, 07:20

Το πρώτο γίνεται σίγουρα, είμαι σε κινητό ωστόσο και δε μπορώ να σου πω πως θα το κάνεις γιατί πρέπει να το βλέπω κι εγώ ταυτόχρονα. Θα σου πει κάποιος παιδί όμως όταν διαβάσει το θέμα σου. Το δεύτερο δεν είναι δύσκολο (αν και αυτό γίνεται αν θυμάμαι καλά). Απλά κοιτάς η φωτό σου να είναι κάτω από 750 η μεγαλύτερη διάσταση.
Κανείς δε πρόκειται ποτέ να αποκτήσει στο ενυδρείο του, εκείνο που τα ψάρια χαίρονται στη φύση!.......αρκέσου στο να προσπαθήσεις να το πλησιάσεις έστω και λίγο.

Άβαταρ μέλους
Panos Safarikas
Posts in topic: 3
Δημοσιεύσεις: 1422
Εγγραφή: Παρ 09 Φεβ 2018, 23:37
Τοποθεσία: Ιωάννινα
Mood:
Έχει βάλει Like: 0
Του έχουν βάλει Like: 13 times

Re: Προτάσεις προς Coders ?

Δημοσίευση από Panos Safarikas » Πέμ 17 Μάιος 2018, 07:24

Λοιπόν κάτι είδα.......πας στο πρώτο μήνυμα που θέλεις να κάνεις παράθεση και πατάς "παράθεση". Τέρμα κάτω στη σελίδα θα δεις και τα υπόλοιπα μηνύματα. Πας σε όποιο άλλο ποστ θέλεις και πατάς παράθεση και σε εκείνο και σε ποιο άλλο θέλεις. Ταυτόχρονα στο πεδίο του νέου που που γράφεις, σου έχει περάσει τα μηνύματα που έκανες παράθεση. Πας κατηγορία από το κάθε ένα και γράφεις την απάντηση σου στο κάθε μελος που έκανες παράθεση. Δε ξέρω αν το κατάλαβες έτσι μπακάλικα που το είπα.
Κανείς δε πρόκειται ποτέ να αποκτήσει στο ενυδρείο του, εκείνο που τα ψάρια χαίρονται στη φύση!.......αρκέσου στο να προσπαθήσεις να το πλησιάσεις έστω και λίγο.

Άβαταρ μέλους
Φαρμακοδάσκαλος
Posts in topic: 1
Δημοσιεύσεις: 642
Εγγραφή: Τετ 07 Φεβ 2018, 19:53
Τοποθεσία: Χιος
Έχει βάλει Like: 0
Του έχουν βάλει Like: 6 times

Re: Προτάσεις προς Coders ?

Δημοσίευση από Φαρμακοδάσκαλος » Πέμ 17 Μάιος 2018, 08:00

Undertaker έγραψε:
Πέμ 17 Μάιος 2018, 07:20
Το πρώτο γίνεται σίγουρα, είμαι σε κινητό ωστόσο και δε μπορώ να σου πω πως θα το κάνεις γιατί πρέπει να το βλέπω κι εγώ ταυτόχρονα. Θα σου πει κάποιος παιδί όμως όταν διαβάσει το θέμα σου. Το δεύτερο δεν είναι δύσκολο (αν και αυτό γίνεται αν θυμάμαι καλά). Απλά κοιτάς η φωτό σου να είναι κάτω από 750 η μεγαλύτερη διάσταση.
Κάτω από 800 Πάνο.
Undertaker έγραψε:
Πέμ 17 Μάιος 2018, 07:24
Λοιπόν κάτι είδα.......πας στο πρώτο μήνυμα που θέλεις να κάνεις παράθεση και πατάς "παράθεση". Τέρμα κάτω στη σελίδα θα δεις και τα υπόλοιπα μηνύματα. Πας σε όποιο άλλο ποστ θέλεις και πατάς παράθεση και σε εκείνο και σε ποιο άλλο θέλεις. Ταυτόχρονα στο πεδίο του νέου που που γράφεις, σου έχει περάσει τα μηνύματα που έκανες παράθεση. Πας κατηγορία από το κάθε ένα και γράφεις την απάντηση σου στο κάθε μελος που έκανες παράθεση. Δε ξέρω αν το κατάλαβες έτσι μπακάλικα που το είπα.
Αυτό νομίζω το έχει καταλάβει. Ρωτάει για κουμπί που κάνει πολλαπλή παράθεση αν δεν κάνω λάθος. Αλλά και έτσι μια χαρά μου φαίνεται.
Σταύρος ο cheepης.

Άβαταρ μέλους
Panos Safarikas
Posts in topic: 3
Δημοσιεύσεις: 1422
Εγγραφή: Παρ 09 Φεβ 2018, 23:37
Τοποθεσία: Ιωάννινα
Mood:
Έχει βάλει Like: 0
Του έχουν βάλει Like: 13 times

Re: Προτάσεις προς Coders ?

Δημοσίευση από Panos Safarikas » Πέμ 17 Μάιος 2018, 08:04

Το ίδιο εύκολο είναι κι αυτό πάντως.
Κανείς δε πρόκειται ποτέ να αποκτήσει στο ενυδρείο του, εκείνο που τα ψάρια χαίρονται στη φύση!.......αρκέσου στο να προσπαθήσεις να το πλησιάσεις έστω και λίγο.

Άβαταρ μέλους
Τάκης
Administrator
Posts in topic: 1
Δημοσιεύσεις: 3539
Εγγραφή: Παρ 02 Φεβ 2018, 14:57
Τοποθεσία: Κερατσίνι
Mood:
Έχει βάλει Like: 800 times
Του έχουν βάλει Like: 1025 times

Re: Προτάσεις προς Coders ?

Δημοσίευση από Τάκης » Πέμ 17 Μάιος 2018, 10:12

Γιώργο, για τις φωτογραφίες το λέμε εδώ
http://www.aquariumlife.gr/viewtopic.php?f=1&t=222
όπως και τον τρόπο που ανεβαίνουν.
Για τη πολλαπλή παράθεση σου είπαν τα παιδιά.
Τώρα για να πειράξουμε κώδικα , δύσκολο,
κάποια στιγμή , αν θα αλλάξουμε software , θα δούμε :)

Άβαταρ μέλους
Georgeps
Posts in topic: 2
Δημοσιεύσεις: 94
Εγγραφή: Δευ 14 Μάιος 2018, 21:59
Τοποθεσία: Γαλάτσι
Mood:
Έχει βάλει Like: 5 times
Του έχουν βάλει Like: 6 times

Re: Προτάσεις προς Coders ?

Δημοσίευση από Georgeps » Πέμ 17 Μάιος 2018, 10:26

Undertaker έγραψε:
Πέμ 17 Μάιος 2018, 07:24
Λοιπόν κάτι είδα.......πας στο πρώτο μήνυμα που θέλεις να κάνεις παράθεση και πατάς "παράθεση". Τέρμα κάτω στη σελίδα θα δεις και τα υπόλοιπα μηνύματα. Πας σε όποιο άλλο ποστ θέλεις και πατάς παράθεση και σε εκείνο και σε ποιο άλλο θέλεις. Ταυτόχρονα στο πεδίο του νέου που που γράφεις, σου έχει περάσει τα μηνύματα που έκανες παράθεση. Πας κατηγορία από το κάθε ένα και γράφεις την απάντηση σου στο κάθε μελος που έκανες παράθεση. Δε ξέρω αν το κατάλαβες έτσι μπακάλικα που το είπα.
Αυτό το κατάλαβα και το βρήκα ναι, Για νεο κουμπι ελεγα. :fish2:
Φαρμακοδάσκαλος έγραψε:
Πέμ 17 Μάιος 2018, 08:00

Αυτό νομίζω το έχει καταλάβει. Ρωτάει για κουμπί που κάνει πολλαπλή παράθεση αν δεν κάνω λάθος. Αλλά και έτσι μια χαρά μου φαίνεται.
Καλά ναι και ετσι γίνεται μια χαρα αν το δει ο αλλος οτι ετσι κανει παράθεση.

Τάκης έγραψε:
Πέμ 17 Μάιος 2018, 10:12
Γιώργο, για τις φωτογραφίες το λέμε εδώ
http://www.aquariumlife.gr/viewtopic.php?f=1&t=222
όπως και τον τρόπο που ανεβαίνουν.
Για τη πολλαπλή παράθεση σου είπαν τα παιδιά.
Τώρα για να πειράξουμε κώδικα , δύσκολο,
κάποια στιγμή , αν θα αλλάξουμε software , θα δούμε :)
Το εχω διαβάσει το νήμα για το πως ανεβάζεις αλλα δεν θυμόμουν το μέγεθος προχθές και σκέφτηκα "ωραία θα ηταν να το ελεγε και εδω' ε και ειπα να το ζητησω :drinkingbuddies:
"be kind to each other"

Απάντηση

Επιστροφή στο “Προώθηση - αναπτυξη φόρουμ”