Διακοπές και ενυδρείο

Συμβουλές και προτάσεις για όσους πιάνουν τα χέρια τους
Απάντηση
NansyBiL
Posts in topic: 1
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Τετ 31 Ιαν 2024, 16:50
Τοποθεσία: Νέα Ιωνια
Έχει βάλει Like: 0
Του έχουν βάλει Like: 0

Διακοπές και ενυδρείο

Δημοσίευση από NansyBiL » Κυρ 04 Φεβ 2024, 22:41

Καλησπέρα σας. Είμαι καινούργια στα ενυδρεία. Και δεν ξέρω πολλά. Έχω ένα ενυδρείο με 3 ψαράκια τετρά μεσα. Φεύγουμε για διακοπές 10 μέρες αύριο και δεν μπορώ να τα πάρω μαζί. Φοβάμαι μην πάθουν τίποτα στο αυτοκίνητο. Να τα αφήσω σε μια φίλη μου ακριβώς απέναντι ή θα στρεσάριστουν σε άλλον χώρο; Ευχαριστώ



Άβαταρ μέλους
Τάκης
Administrator
Posts in topic: 1
Δημοσιεύσεις: 3539
Εγγραφή: Παρ 02 Φεβ 2018, 14:57
Τοποθεσία: Κερατσίνι
Mood:
Έχει βάλει Like: 800 times
Του έχουν βάλει Like: 1025 times

Re: Διακοπές και ενυδρείο

Δημοσίευση από Τάκης » Δευ 05 Φεβ 2024, 11:26

NansyBiL έγραψε:
Κυρ 04 Φεβ 2024, 22:41
Καλησπέρα σας. Είμαι καινούργια στα ενυδρεία. Και δεν ξέρω πολλά. Έχω ένα ενυδρείο με 3 ψαράκια τετρά μεσα. Φεύγουμε για διακοπές 10 μέρες αύριο και δεν μπορώ να τα πάρω μαζί. Φοβάμαι μην πάθουν τίποτα στο αυτοκίνητο. Να τα αφήσω σε μια φίλη μου ακριβώς απέναντι ή θα στρεσάριστουν σε άλλον χώρο; Ευχαριστώ
Καλώς ήρθες.
Δεν χρειάζεται να τα πάρεις μαζί σου.
Η δικιά μου άποψη είναι να τα αφήσεις ως έχουν και να μη κάνεις τίποτα.
Φυσικά να δουλεύουν τα πάντα, αντλίες , φώτα , θερμαντήρες , σαν να ήσουν εκεί, το μόνο που θα τους λείψει είναι το φαγητό .
Χωρίς φαγητό αντέχουν σίγουρα 1 εβδομάδα χωρίς κανένα πρόβλημα , στις 10 ημέρες , αντε να πεινάσουν λίγο , αλλά δεν θα πάθουν τίποτα.
Από τις 20 ημέρες και πάνω αρχίζουμε να φοβόμαστε , και όχι τόσο για το φαγητό , αλλά πιο πολύ γιατι δεν θα γίνει αλλαγή.
Για αυτό φύγε , και να περάσεις καλά :)
ΥΓ Τα δικά μου το καλοκαίρι αυτό κάνω , και φέτος έλειψα 3 εβδομάδες :)
ΥΓ2 Τώρα αν φοβάσαι πολύ , στις 5 ημέρες στείλε κάποιον γνωστό σου να ρίξει λίγο φαγάκι , λίγο όμως , όσο ρίχνεις εσύ για μία ημέρα , και για να είσαι σίγουρη , ετοίμασε τη μερίδα σε ένα αλουμινόχαρτο
Οι χρήστες που πάτησαν Like στον/ην Τάκης για αυτή τη δημοσίευση:
Μπάμπης (Σάβ 24 Φεβ 2024, 19:44)

Απάντηση

Επιστροφή στο “Φτιάξτο μόνος σου (DΙΥ)”