θεραπεία του hole on the head με χρίση πρόπολης

Απάντηση
ilias vag
Posts in topic: 2
Δημοσιεύσεις: 215
Εγγραφή: Τετ 28 Φεβ 2018, 14:58
Τοποθεσία: Καρδιτσα
Mood:
Έχει βάλει Like: 0
Του έχουν βάλει Like: 0

θεραπεία του hole on the head με χρίση πρόπολης

Δημοσίευση από ilias vag » Σάβ 11 Αύγ 2018, 14:27

Καλησπέρα θέλω να παραθέσω μια προσωπική εμπειρία που ειχα όταν αντιμετώπισα την αρρώστια αυτή. Για την ιστορία γυρίζοντας από διακοπές πέρσι το καλοκαίρι βρήκα το ενυδρείο χωρίς φιλτρανση με αποτέλεσμα το νερό να εχει πρασινηση και τα ραμ να ειναι σε μια άθλια κατάσταση και τα 2 (ζευγάρι είχαν μερικές τρύπες στο κεφάλι ) το θηλυκό μετά απο ένα 24ωρο απεβίωσε ενώ το αρσενικό δν έδειχνε να έχει αντοχή να περιμένει να φτάσει το φάρμακο απο Θεσσαλονίκη καθώς στην Καρδίτσα δν έχω τέτοιες πολυτέλειες και τότε ερχετε η μάνα μου εκεί που καθόμουν και μου λέει δν του βάζεις λιγη πρόπολη ? άρχισα να την κοροϊδεύω γτ ήταν η εποχή που την είχε πρώτο ανακάλυψη και ότι και να είχα έλεγε βάλε πρόπολη χαχα τεσπα δν είχα τι να χάσω πιάνω το ψάρι και του ρίχνω 2 σταγόνες πρόπολη που κάλυψαν την πληγή του το αφήνω μέσα στο ενυδρείο και το ψάρι αρχίζει να κάνει σπιντες σαν παλαβό λέω πάει το έχασα μετά ηρέμησε και πήγε κρύφτηκε κλείνω τα φώτα και πέφτω για ύπνο το πρωί που σηκώθηκα δν είχε τπτ είχε καθαρίσει έτρωγε και κινούνταν κανονικά το ψαράκι έζησε και και μαλιστα για μεγάλο χρονικό διάστημα σε ενυδρείο φίλου που μετά το χάρισε και απο τοτε έχω χάσει τα ίχνη του . Δν έχει τύχει να ξανά πετύχω την αρρώστια αυτή ευτυχώς παντός για οποίον δν γνωρίζει εδώ θα δει τι είναι η πρόπολη https://el.wikipedia.org/wiki/%CE%A0%CF ... E%BB%CE%B7 εγώ την είχα αραιωμένη απο φιλο μελισσοκομο.



Άβαταρ μέλους
Panos Safarikas
Posts in topic: 1
Δημοσιεύσεις: 1422
Εγγραφή: Παρ 09 Φεβ 2018, 23:37
Τοποθεσία: Ιωάννινα
Mood:
Έχει βάλει Like: 0
Του έχουν βάλει Like: 13 times

Re: θεραπεία του hole on the head με χρίση πρόπολης

Δημοσίευση από Panos Safarikas » Σάβ 11 Αύγ 2018, 16:56

Η πρόπολη κατατάσσεται στα super foods και δεν αμφιβάλλω ότι κι εδώ μπορεί να έκανε το θαύμα της.
Κανείς δε πρόκειται ποτέ να αποκτήσει στο ενυδρείο του, εκείνο που τα ψάρια χαίρονται στη φύση!.......αρκέσου στο να προσπαθήσεις να το πλησιάσεις έστω και λίγο.

Άβαταρ μέλους
tsoui
Posts in topic: 1
Δημοσιεύσεις: 981
Εγγραφή: Σάβ 10 Φεβ 2018, 16:25
Τοποθεσία: Κατω Πατησια
Έχει βάλει Like: 244 times
Του έχουν βάλει Like: 158 times

Re: θεραπεία του hole on the head με χρίση πρόπολης

Δημοσίευση από tsoui » Σάβ 11 Αύγ 2018, 17:27

Συμφωνω με τον Πανο, παντως χαιρομαι τους ανθρωπους που σκεφτονται περα απ τα καθιερωμενα "κουτακια" οταν αποτυχουν και οι περιστασεις απαιτουν κατι παραπανω

ilias vag
Posts in topic: 2
Δημοσιεύσεις: 215
Εγγραφή: Τετ 28 Φεβ 2018, 14:58
Τοποθεσία: Καρδιτσα
Mood:
Έχει βάλει Like: 0
Του έχουν βάλει Like: 0

Re: θεραπεία του hole on the head με χρίση πρόπολης

Δημοσίευση από ilias vag » Σάβ 11 Αύγ 2018, 18:54

Παιδιά αυτό που είδα δν το πίστευαν τα μάτια μου να πω μόνο ότι έχω ανοίξει το ποστ σε λάθος κατηγορία κατά λάθος αλλα αν σας τύχει κάντε μια δοκιμή (μακριά από όλους πρώτα όμως)


Απάντηση

Επιστροφή στο “Ασθένειες γλυκού νερού”